Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir kurum için kamuda bugün git yarın gelin mazereti yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştayın 162. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen programa katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satırlar şöyle:

“Son dönemde bazı kamu hizmetlerinde şikayetlerinin çoğaldığının farkındayız. Görevden kaçmanın, vatandaşa ‘bugün git yarın gel’ demenin mazereti olamaz.”

“Devlet millet arasına duvar ören eski alışkanlıkların tekrar baş göstermesine izin vermeyiz. Bu tür yollara tevessül edenlerin de gözünün yaşına bakmayız”

“ESKİ SİSTEME DÖNÜŞ POLEMİĞİNİN ÜLKEYE VE MİLLETE BİR HAYRI DOKUNMAZ”

“Eski sisteme dönüş, bu bir polemiktir. Bu polemiğin ülkeye ve millete herhangi bir hayrının dokunmayacağı kanaatindeyiz”

“Türkiye Yüzyılı’nın kilometre taşlarından birisi anayasal demokrasimizin yeni ve sivil bir anayasayla güçlendirilmesi ve kurumsallaştırılmasıdır”

“Evlatlarımıza çağdaş normlara uygun, kuvvetler arasında doğru denge kuran, demokratik hukuk devletini esas alan yeni anayasa borcumuz vardır”

“HİÇBİR KURUM SAVURGANLIK İÇİNDE OLAMAZ”

“İster merkezi idare, ister yerel yönetim olsun milletin vergilerini harcayan hiçbir kurum insanımızın yüreğini sızlatacak bir savurganlık içinde olamaz”

İMAMOĞLU’NUN ROMA GEZİSİ: HİÇBİR HAKLI GEREKÇESİ OLAMAZ

“Son dönemde eş dost ve hısım atamalarıyla birlikte maalesef belediye imkanlarının kişisel amaçlar için kullanıldığını üzülerek görüyoruz”

“Kimse kusura bakmasın, ama milletin cebinden basın mensuplarına özel uçakla Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x