Intel Mac Modelleri Hangi macOS Sequoia Özelliklerini Desteklemeyecek?

Apple, daha önce olduğu gibi yine Intel tabanlı Mac modellerinde bazı macOS Sequoia özelliklerini sunmayacak.  Şirket 2021 yılında macOS Monterey güncellemesini piyasaya sürdüğünde bazı temel özellikler için Apple Silicon bir Mac gerekiyordu. Aynı durum macOS Ventura ve macOS Sonoma’da da yaşanmıştı.

Son olarak MacRumors, Intel Mac modellerinde hangi macOS Sequoia özelliklerinin desteklenmeyeceği paylaştı. Apple, macOS Sequoia’nın macOS Sonoma ile aynı Mac’lerle uyumlu olduğunu söylüyor ancak Apple’ın ayrıntılı raporu, bazı yeni özelliklerin Intel makinelerde çalışmadığını ortaya koyuyor.

Öncelikle tahmin edeceğiniz gibi Kullanıcı deneyimini geliştirmek için son teknoloji üretken yapay zekayı kullanan, Apple aygıtları için derinlemesine entegre, kişiselleştirilmiş bir yapay zeka özellik seti olan Apple Intelligence, Intel Mac’lerde kullanılamayacak. Apple, gelişmiş özelliklerin M1 veya daha yenisini gerektirdiğini söylüyor. Bu nedenle Mac’inizin Kasım 2020’den önce piyasaya sürülmemiş olması gerekiyor.

Ayrıca, Apple Notlar’daki notların içindeki sesli oturumları kaydetmenize ve diğer belgeler, kontrol listeleri veya belgelerde arama yapılabilen veya bunlarla birleştirilebilen canlı ses transkripsiyonları desteği sadece Apple işlemcili modellerle sınırlı olacak.

  • MacBook Pro 2021 ve üstü ile MacBook Pro (13 inç, M1, 2020)
  • MacBook Air 2022 ve üstü ile MacBook Air (M1, 2020)
  • iMac 2021 ve üstü
  • Mac mini 2020 ve üstü
  • Mac Studio 2022 ve üstü
  • Mac Pro 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x